Blog

Joga k rôznym športomJoga workshopPower Joga

Formovanie tela a spaľovanie tukov s power jogou (workshop)

01. januára 2019

Tak, sviatky sú za nami, dva až tri týždne oddychu (rozumej ničnerobenia, pozerania telky, prejedania sa a popíjania) na nás všetkých zanechali nejaké tie stopy (v preklade lenivosť, hladinu inzulínu v krvi na maxime, zvyk dať si každý deň pohárik vínka či štamprlík, a pocit, že naše rifle sa o číslo zmenšili) a ja navrhujem, poďme s tým niečo robiť!  Aj Ty si dávaš ako jeden z novoročných cieľov začať žiť zdravšie, aktívnejšie a zhodiť vďaka tomu to kilo-dve nabrané počas vianočných sviatkov? A čo tak skúsiť to s jogou? Nie tak hocijakou, ale dynamickou POWER JOGOU!

 

Ak chceš cez jogu okrem stíšenia mysle a odstránenia bolestí chrbtice docieliť formovanie postavy spočívajúce v posilnení svalových partií (aj tých, o ktorých si doposiaľ netušil, že ich máš 🙂 ) a redukcii tuku, tak POWER JOGA je správnou voľbou.

 

Ide o západný štýl jogy prispôsobený potrebám života ľudí v dnešnej dobe (prevaha sedavého zamestnania, nedostatok pohybu a absencia dynamiky v ňom, nesprávne držanie tela, pocity únavy a napriek tomu nespavosť, problémy s koncentráciou, plytký a rýchly dych). Predstavuje veľmi účinný koncept aeróbneho cvičenia, vďaka ktorému si dokážeme:

  • vytvarovať postavu a
  • znížiť množstvo neestetického podkožného tuku.

 

Aby sme docielili oba spomenuté ciele, je nevyhnutné nie len

  • budovať svalovú hmotu, ktorá dáva nášmu telu estetické tvary, ale zároveň
  • spaľovať tuky.

 

Power joga spája obe do jedného! A okrem toho sú výsledkom esteticky predĺžené, nie mohutné svaly, čiže sa hodí ako kompenzácia k iným športom (fitness či beh) – práve takto si našla aj mňa 🙂 Sama ju považujem za – vzhľadom na celkový účinok – najefektívnejší druh jogy a aj preto som si práve z nej pred 2 rokmi spravila certifikát a vyučujem ju väčšinu svojich klientov.

 

Môj koncept je navyše obohatený o prvky fitness, ktorému sa roky venujem a dynamická sekvencia lekcie je založená na prvkoch moderného a efektívneho princípu HIIT (high intensive interval training), takže na mnou vedenej joga praxi sa určite zapotíš a na druhý deň Ti cvičenie pripomenie príjemná svalovica (ak to nebudeš flákať, samozrejme!).

 

V rámci 60 minútovej lekcie Power jogy nie je možné si povedať všetko, a práve preto som si pre Teba pripravila workshop na tému  Formovanie tela a spaľovanie tukov s POWER JOGOU.

 

 

 

Čo od workshopu môžeš očakávať a čo si z neho odnesieš?

 

  • návod, ako časť svojho kardia a posilňovania vo fitku vymeniť za power jogu, lebo tá obsahuje dokonca až 4v1 – aktívny strečing + efektívne kardio + posilňovanie s vlastnou váhou + vedená meditácia
  • vysvetlenie chemického procesu spaľovania tukov a dôležitosti svalov (áno, aj pre ženy) tak pre estetiku ako aj trvalé udržanie štíhlosti
  • jediný univerzálny vzorec pre „chudnutie“vyvrátenie mýtov o rôznych populárnych diétach a možno zistíme, v čom sme roky robili chybu
  • konkrétne jogové pozície pre problémové partie na tele
  • a na záver si spoločne dáme  poriadne do tela v rámci 75-minútovej zostavy zameranej na formovanie brucha, zadku, stehien, bokov a paží

 

Súčasťou 3,5-hodinového workshopu je okrem teoretickej časti s praktickými testami nášho tela aj 75-minútová lekcia dynamickej POWER JOGY. Príďte teda v jogovom, aby ste si mohli aj zacvičiť!

 

Pridaj sa na môj WORKSHOP Formovanie tela a spaľovanie tukov s POWER JOGOU! Termíny a miesta nájdeš v sekcii Služby – joga workshop.