fyzio joga

Fyzio Joga Golem

Fyzio joga je zdravou, bezpečnou a trvale udržateľnou jogovou praxou, ktorá reaguje na naše individuálne potreby. Na svoju každodennú jogovú prax totiž prichádzame v rôznom fyzickom a psychickom stave. Väčšina z nás má sedavé zamestnanie. Iní hodiny trávia za volantom. Mamičky utekajú z materskej po celom dni s dieťaťom na rukách. Manažéri, ktorí sa aspoň na chvíľu vzdávajú svojho telefónu a počítača…

Existuje mnoho druhov a konceptov jogy. Fyzio joga sa zameriava na jogovú prax tela a mysle v súlade s pravidlami anatómie, fyziológie a zisteniami vedy. Na fyzio joge rešpektujeme skutočnosť, že robiť plnú sviečku či stoj na hlave po 8 hodinách strávených za monitorom, nie je práve optimálne. Ak sa venujeme iným športom, ako napr. behu, fitness, bicyklu či tenisu, naše telo si vyžaduje kompenzáciu voči preťaženým či skráteným svalom, ktoré tieto spôsobujú. Pre ochranu našich kĺbov pred rizikom zranenia je potrebná modifikácia mnohých pôvodných jogových pozícií. Tieto sa, a síce, dokonale vynímajú na obrázku, avšak pre náš životný štýl často nie sú optimálne. A ak už s nejakým zdravotným obmedzením na hodinu jogy prichádzame, o to viac by nám mala slúžiť ako forma rehabilitácie. Ak zdravotnými obmedzeniami nedisponujeme, fyzio joga volí prístup, ako im predchádzať. Aby bola joga udržateľnou praxou po celý náš život.

FYZIO JOGA berie tieto aspekty do úvahy.  A okrem fyzického cvičenia využíva poznatky vedy vo vzťahu k jogovej filozofii, ktorých aplikáciou sa stará o naše psyché.

 • 00

  dní

 • 00

  hodín

 • 00

  minút

 • 00

  sekúnd

Dátum

júl 16 2024

Čas

19:15 - 20:10

Miesto

Golem Relaxx
Einsteinova 7, Bratislava
Kategória

Nie je možné pridávať komentáre.